Ankara Kombi Kart Tamiri

Ankara Kombi Kart Tamiri Hakkında Bilgi

KOMBİ KART TAMİRİ FİYATI 100 TL

Elektronik kart; bulunduğu cihazdaki parçalar ile bilgi ve elektrik alışverişi sağlayan panel şeklindeki akıllı kart (beyin). Bu kart 220v elektrik ile sinyal alışverişi sağlar. İçerisinde irili ufaklı ebatın büyüklüğüne göre parça bulunmaktadır. Bu parçalardan bazıları;

  • Entegre: Genel terim olarka tümleşik devre, çip, mikroçip gibi birçok isme sahip olan bu parça ince yapıda olup modern elektronik çağa bir çok katkıda bulunur. Elektronik devredeki elemanların bir düzen, fonksiyon ve yazılım içerisinde bir arada çalışmasını sağlayan birimdir.
  • Transistör: Periyodik tabloda yer alan germanyum ve silisyum elementlerinin iletken özellikleri ile elektron atomlarının bulunduğu tüplerin elektriksel olarak hareketlenmelerini sağlamak amacıyla kullanılan birimdir.
  • Diyot: iki adet elektrotu bulunan akımın doğrultmada kullanılan lambadır.

Kullanılan alan ve sektöre göre çeşitlilik gösteren bu malzemeler mühendislik hesaplamalar sonucu ortaya çıkabilecek en iyi uyum ve çalışma verimini sağlayan parçaların birlikte kullanılmasıyla ortaya elektronik kart çıkmaktadır.

Ankara Kombi Kart Tamiri

ankara kombi kart tamiri

Her geçen gün itibariyle teknolojik olarak bir çok malzeme çıkmaktadır. Bu malzemelerin görevleri ve taşıyabilecekleri kapasiteler incelenerek elektronik kartın tasarımı, teknik arızası, tamiri ve onarımı da bu konu ile bağıntılıdır. Özellikleri bilinmeyen bir malzeme yanlış bir metot ile elektronik aksamında veya kendisinide hasarlara neden olabilir. Elektronik kart tamiri ve onarımına başlanmadan önce ilk işlem olarak parçaların tanıtımı ve özelliklerini incelemek olacaktır.

ankara kombi kart tamiri

Şekilde gösterilen elektronik kartta trafo, kondansatör, direnç, vdr, role entegre gibi malzemeler bulunmaktadır. Her malzeme ayrı bir kombi parçasına sinyal göndererek kombinin çalışmasını sağlamaktadır. Bu parçalardan herhangi birisinde arıza veya temassızlık durumunda kombi elektronik kartı sistemli çalışmayıp kombi ateşleme ve çalışmasında sorunlara sebebiyet verecektir.

Ankara Kombi Kart Tamiri

Bu konuda bilgisi olmayan kişilerin can ve mal sağlığı açısından bu işe ellerini sürmemeleri gerekir. Türkiye elektrik şartlarını inceleyecek olursak bu elektronik kartlar belirli bir frekanstaki elektrik sinyallerine göre sistemli çalışmaktadırlar. 220v elektriğin düzensiz gelmesi, az gelmesi veya fazla gelmesi gerilim hattında patlamalara ve yanıklara neden olacaktır. Bu nedenle kombinizi kullanırken voltaj düzenleyici kullanmanız gerekmektedir. Elektrik ile ilgili olan bir arızada belediyenin elektrik kurumundan maddi açıdan giden miktarının belirli oranını karşılamaktadırlar. Bu nedenle arızalarda form ve fatura gibi ispatlayıcı özelliği bulunan verileri elinizde tutmakta fayda vardır.

Sizde kombi kartı tamiri hakkında bilgi almak, kombi kartınızı tamir ettirmek, yenisi taktırmak gibi bir isteğiniz bulunuyorsa ankara kombi kart tamiri servisini arayabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status