Ankara Protherm Servisi, olarak Ankara ilinde protherm kombi ve modellerine bakım, onarım, yedek parça satışı ve elektronik kart tamiri hizmetlerini sağlıyoruz.

Protherm kombiler Vaillant markanın yan ürünüdür. Alman malı olup Türkiye’de Lynx, Leon, Leopar modellerini satışa sunmuştur ve birçok kombi kullanıcısı tarafından beğeniyle karşılanmıştır. EN 483, EN 437, EN 625, EN 50 165, EN 60 335-1:1997 standartlarına uygun olarak üretilen protherm kombiler poliklorbifenil içermez ve EEE Yönetmeliğine uygundur.

Ankara Protherm Servisi – 0312 360 99 19

Protherm kombileri ekonomik olarak kullanmak için;

  • Gereksiz gaz tüketimini en aza indirmek için kombiyi oda termostatı ile kullanınız,
  • Gece saatlerinde radyatör devresi sıcak su ayarını kısabilirsiniz,
  • Kaloriferlerin üzerine mermer ya da daha farklı cisimlerle kapatmak yakıt tüketimini arttırır,
  • Bina mantolaması ve yalıtımı istenilen şartlarda yapılırsa ısı kaybını önleyerek cihazın az gaz yakması sağlanır.
  • Termostatik vana ile istenilen sıcaklıkta kombiyi çalıştırmak gaz tasarrufu sağlar.

Protherm kombiler Türkiye şartlarına (hava, su, doğalgaz) uyum sağlamış olup, cihazın bakımları periyodik olarak yapılıp ve cihaz kontrol edilirse uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edecektir.

Kombinin sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için yapılması gerekenler;

  • Cihazı direkt olarak ana elektrik şebekesine bağlamaktansa voltaj düzenleyici ile kullanmak en sağlıklısıdır. Yüksek ya da düşük voltajdan etkilenmeden ve elektronik kartı zarar görmeden kullanmanız gerekir.
  • Kombinin içerisindeki fan motoru, ana eşanjör, boiler, 3 yollu vana grubu, alev brülörü gibi parçaların uygun temizlik malzemeleri ile temizlenip sorunların halledilmesi gerekir. Bu parçalara bakım yapılmazsa bir süre sonra cihazda sesli çalışma, su damlatma, fazla gaz yakma gibi şikayetler ortaya çıkmaktadır.
  • Kombinin bulunduğu ortamda hava akışını sağlayan ventlasyon ve gaz kaçak dedektörü kullanılması gerekir.
  • Kombiye 1,5 bar olacak şekilde içerisinde su bulunmalıdır. Su dolumundan sonra fazla havanın dışarı atılması gerekir.

Protherm kombilerinizi yeri olmayan, vergi ödemeyen, sokaktaki kişilere emanet etmeyiniz. Ailenizi ve evinizi daha az para vereceğim diye tehlikeye atmayın.Ofisi olan, devlete vergi ödeyen, orjinal yedek parça kullanan teknik servislerle çalışın.TSE ve MYK Belgelerinin olduğundan emin olunuz. Yapılan her işten sonra servis fişi ve fatura istemeyi unutmayınız.

Firmamız 36 yıldır Ankara ilinde protherm kombi ve modellerine gün içerisinde servis imkanı sağlıyor. Sitemiz içerisinde kombi dolandıcılığına karşı bir çok makale bulunmaktadır. Kombinizdeki sorunları araştırıp incelemeden hareket etmeyiniz. Parça fiyatlarını ve işçilik ücretlerini araştırarak fazla para ödemeden kombinizdeki sorunları halledebilirsiniz.

Dolandırıcı firmalar ile karşı karşıya geldiğinizde eğer onlara bir daha ulaşamazsanız gerekli yerlere (bimer,btk) şikayet edebilirsiniz.

Protherm Kombi Servisi Ankara Keçiören

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

DMCA.com Protection Status