Ankaralı-Mucitten-Doğalgazsız-Kombi-
Ankaralı-Mucitten-Doğalgazsız-Kombi-

Ankaralı mucit Çakı, doğalgazsız çalışan bir kombi icat etti. Yalıtımlı 100 metrekare ve üstündeki ev büyüklüğüne sahip bir evde aylık kış aylarında 400 türk lirası üzerinde bir doğal gaz harcaması olur. Yalıtımsız bir evde ise bu fiyat daha da çok artış göstermektedir. Bu cihazı ekonomi ayarında değilde üst düzeyde çalıştırırsanız bu fiyat daha da katlanacaktır. Bu icat edilen cihazı 50 – 55 derecede kullanımında ise maksimum tüketeceği miktarın 150 Türk Lirası olacağını söyledi.

Ankaralı-Mucitten-Doğalgazsız-Kombi-1

Doğalgazsız Kombi Nasıl Çalışıyor?

Kombi gibi gaz tüketmeyi bırakın diğer kombiler gibi elektrik de tüketmediğini idda ediyor. Isıtıcı kaynağı olarak aşağıda paylaşmış olduğumuz aletin dönmesinin yeterli olduğunu söylüyor. Bu aleti elektriği şart etmek için yani döndürmek için kullanılmış. Yani sıfır doğal gaz tüketerek, hiç bir fosil yakıt tüketmeden yeşil enerji icat etti. Elektrik tüketimininde klasik olarak diğer elektronik parçalarda uygulanan elektrik gibi olmadığını sadece bu aleti döndürmek için kullanılan motora elektrik sağlanıyor. Günde ne kadar elektrik kullanıldığı sorulduğu  zaman da doğru rakamları bilebilmek için stabil bir zeminde cihazın kullanılması gerektiğini söylüyor. Ardından da sözlerine devam ederek 3+1 bir evde yalıtımın da büyük bir katkısı olduğunu aktararak maksimum yüksek ısıda çalıştırıldığında maksimum tüketilecek olan elektriğin 150 Türk Lirası olduğunu aktarıyor.

Ankaralı-Mucitten-Doğalgazsız-Kombi-

Kış aylarının gelmesi birlikte kullanılan kombilerde cep yakan doğal gaz fiyatlarına ayrıyetten 60 70 Türk Lirası gibi bir miktarda elektrik faturası gelmektedir. Bu icat ile doğaya olan zararın en aza indirilmesi ve kullanıcının gereksiz masraftan kurtarılmasını sağlamıştır. Doğaya zehirli gazın salınmadığını tamamen yeşil enerji olduğu söyleyen mucit çakı bu buluşu ile doğanın kirlenmesini de büyük ölçüde azaltacağını hiç kuşkusuz idda ediyor.

Şuan yurt dışında 2 ayrı ülkede (fransa ve makedonya), yurt içindede 5 ayrı şehirde (kayseri, nevşehir, maraş, ankara) bulunduğunu söylüyor. Şuan hepsinin çalışır durumda olduğunun da altını çizdi.

Haftada en az 15 20 cihaz üretebildiğini söyleyen çakı ilerleyen zamanlarda bu miktarın daha da artacağını söyledi. Motordan çıkan sesten dolayı genelde kırsal alanlarda kullanıma uygun olduğunun altını çizen mucit çakı farklı modeller ile evler içindede sessiz çalışan bir pompa ile yeni üretimi piyasaya süreciğini aktardı. Bu icatı ile doğaya vermiş olduğu fayda ile kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ankara Kombi Servisi | 0 312 360 99 19 | Ankara Kombi Tamiri

Cevap Bırakın

Lütfen Yorumunuzu Yazınız!
Lütfen Adınızı Buraya Yazın