Demirdöküm Nitron Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Nitron Kombi Arıza Kodları
Demirdöküm Nitron Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Nitron F1 Arıza Kodu: Kombide aşırı ısınma durumudur. Bu arıza kodu nitron kombilerde sıkça rastlanmaktadır. Nitron Demirdöküm kombinin aşırı limit termostatının görevini yapması ile kombi kullanıcısu bu arıza ile karşı karşıya gelmektedir. Bu arıza ile kombisini kapatarak kullanıma engeller. Bu arıza için ankara nitron servisini çağırmalısınız.

Demirdöküm Nitron Kombi Arıza Kodları aşırı limit termostatı

Demirdöküm Nitron F2 Arıza Kodu: Kombide sıcak suyun istenilen sıcaklıkta vermeye yarayan sensörde sorun olduğunun göstergesidir. Parçanın ömrü bitmiş ya da görevini her zaman yerine getirememekte ve parça ben bozuluyorum diyor açıkça. Bu arızanın giderimi için ankara demirdöküm nitron servisini çağırmalısınız.

Demirdöküm Nitron Kombi Arıza Kodları f2 nitron

Demirdöküm Nitron Kodları, Demirdöküm Nitron Arıza Kod

Demirdöküm Nitron Arıza Kodlarının Anlamları

Demirdöküm Nitron F4 Arıza Kodu: Ateşleme yapmayan nitron kombi ekranında bu arıza kodu ile karşılaşabilirsiniz. Kombiye gaz gelmeme durumu olabilir. İlk olarak kombiye gazı veren gaz saatini kontrol etmelisiniz. Aşağıdaki resimde gösterilen gaz saatinin vanasının açık olması gerekmektedir. Eğer gaz vanası açık evinizdeki dört gözlü ocağınıza gaz geliyorsa kombinizin içerisindeli gazın alev brülörüne gitmesini sağlayan gaz valfinde arıza var demektir. Ya da iyonize sorunu olabilir. Gaz valfinde sorun varsa eğer bu parçada kesinlikle tamir yapılmamalıdır. Can ve mal güvenliği açısından işin ehli belgeli uzman teknisyenlere kombinizi emanet ediniz. Arızanın tespiti ve giderimi için ankara demirdöküm servisini çağırmalısınız.

Demirdöküm Nitron Kombi Arıza Kodları, gaz vanası

 

Demirdöküm Nitron Kombi Arıza Kodları doğalgaz saati

 

Demirdöküm Nitron F5 Arıza Kodu: Cihazın içerisindeki bulunması gereken havanın miktarını ve yüzdesini ayarlayan hava prosestatında arıza olduğunun göstergesidir. Arızanın giderimi için ankara demirdöküm servisini çağırmalısınız.

Demirdöküm Nitron Kombi Arıza Kodları hava prosestatı

Demirdöküm Nitron F6 Arıza Kodu: Bu arıza kodu ile karşı karşıya kalırsanız cihaza müdahale etmeden ankara nitron servisini aramalısınız. Dış hava prosestatı ya da dış hava sensöründe arıza bulunmaktadır.

Demirdöküm Nitron F7 Arıza Kodu: Akış sağlanamadığı durumlarda bu arıza kodu belirir ekranda. Bu arızanın giderimi için servis çağırmalısınız.

Demirdöküm Nitron F8 Arıza Kodu: Cihazın hava alışverişini ve çiğ gazın dışarı atılmasını sağlayan 220 volt ile çalışan fan motorunun arızalandığını belirtir. Can ve mal kaybını önlemek amacıyla bu gibi parçalara müdahalede bulunmadan direk ankara demirdöküm servisini çağırmalısınız.

Demirdöküm Nitron Kombi Arıza Kodları fan motoru

Demirdöküm Nitron F9 Arıza Kodu: Cihazın içerisindeki kablo iskeletinde sorun olduğu söyler bu arıza kodu. Kabloların yanlış takılması ya da bazı kabloların yerinden çıkması ile bu arıza ile karşılaşabilirsiniz. Cihazda müdahalede bulunmadan direkt olarak demirdöküm kombi tamir servisini aramalısınız.

Demirdöküm Nitron F10 Arıza Kodu: Demirdöküm nitron f10 arıza kodunun ekranda belirmesinin tek nedeni cihazın içerisindeki suyun çalışmaya yetecek kadar olmamasıdır. Kombi içerisinde en fazla 1,5 bar su olacak şekilde dolum yapılması gerekmektedir. Cihaza su doldurma musluğundan suyu doldurabilirsiniz. Kombinin altında mavi, siyah renktedir. Su doldururken cihazın göstergesinden dolum miktarına bakarak dikkatli dolum yapmalısınız. Eğer fazla su dolumu yaparsanız 3-bar emniyet ventilini patlatabilirsiniz. Eğer kombinize su doldurmak isteyip de dolduramıyorsanız, su doldurma musluğunuz bozuksa demirdöküm servisini çağırabilirsiniz.

Demirdöküm Nitron Kombi Arıza Kodlarısu doldurma musluğu

Demirdöküm Nitron Kombi Arıza Kodları 3 bar emniyet ventili

Demirdöküm Nitron F11 Arıza Kodu: Bu arıza kodu cihaz içerisinde sirkülasyonun sağlanamadığı belirtir. Cihaza eğer yeni su dolumu yapıldıysa cihazın ve peteklerin içerisindeki havanın dışarı atılması gerekir. Peteklerden hava almak için kelebek aletini kullanabilirsiniz. Kelebek yok ise düz ağızlı bir tornavida kullanabilirsiniz. Hava dışarı çıkmadan cihaz rahat çalışma yapmayacaktır. Eğer cihazda hava yok ise arızayı gideremezsiniz parça değişimi gerekmektedir. Arızanın giderimi için ankara nitron servisini arayabilirsiniz.

Demirdöküm Nitron Kombi Arıza Kodları peteklerden hava alma

Demirdöküm Nitron F12 Arıza Kodu: Cihaza gelen voltajın düzensiz olduğunu belirtir. Bu tip durumlarda kombide yanma, patlama, elektronik kartın bozulması gibi birçok duruma sebebiyet vermektedir. Bu tip durumlarla karşı kalmamak için voltaj düzenleyici kullanmanızdır. Eğer yüksek yada düşük akım gelen kombiye sahipseniz elektronik kartınızda sorun var demektir. Elektronik kartı tamir ettirmek için ve voltaj düzenleyici hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz ankara kombi kart tamir servisini arayabilirsiniz: 0 312 360 99 19

Cevap Bırakın

Lütfen Yorumunuzu Yazınız!
Lütfen Adınızı Buraya Yazın