Dolandırılmayın !!! Paranız Çöpe Gitmesin

Dolandırılmayın !!! Paranız Çöpe Gitmesin.
Dolandırılmayın !!! Paranız Çöpe Gitmesin.

Dolandırılmayın !!! Son zamanlarda bir çok müşteri tarafından gelen şikayetlere göre sizlere yeni dolandırıcılık tipinden bahsedeceğiz. Bu yazımızı dikkatlice okuyun. Sıradaki kurban siz olabilirsiniz.

dolandırılmayın ankara kombi servisi

Dolandırılmayın !!!

Şimdi gelelim işin en can alıcı noktasına. Dolandırıcıların taktiği şu. Yeni bir telefon numarası ve yeni bir internet sitesi açarak Google Adwords panelinden reklam oluşturuyorlar. Bu reklamları belirli anahtar kelimeler ile bulundukları il içerisindeki kombi kullanıcılarına ulaşıyorlar. Sitelerinde ne bir ofis adresi ne de güven veren bir belge mevcut.

Ulaştıkları müşterilerinin evlerine giderek  kombiniz de şu sorun var bu sorun var diye aktarıyorlar. Halbuki kombiniz de hiç bir problem yok. Asıl problem fişinizin ters takılı olması, kombinizin suyu bitmiş olması ya da gazınızın olmaması kombinizi arızaya düşürmektedir. Bu fırsattan yararlan sözde dolandırıcı kombi servisleri kombinizin parçalarının arızalı olduğu söyleyip sağlam parçanızı değiştirmenize zorluyorlar.

Diğer bir dolandırıcı tipler ise yüksek fiyat veren tipler. Kombinizde sıcak suyu doğru bir şekilde veren parçanın bozuk olduğunu düşünün. Diyelim ki sıcak su sensörü. Biz bu parçanın değiştirilmesi+servisi+işçiliğini 80 TL’ye yapmaktayız. Ayrıca 1 yıl garanti vermekteyiz. Peki bu dolandırıcılar bu işleme ne kadara yapıyor? 400 – 500 TL arasına. Bazı müşteriler hiç bir parça ve fiyat araştırması yapmadan bu dolandırıcılara istedikleri paraları vermektedirler. Sanırım çok zenginsiniz.

Diğer bir tip dolandırıcısını açıklayalım; Kombilerin arka ya da yan tarafından bulunan (kombinin tasarımına göre değişir) gaz tankı bulunmaktadır. Bu gaz tankının içerisinde azot gazı bulunmaktadır. Azot gazı kombide suyun genleşmesini sağlayan yapıda ve özelliktedir. Bu gazın yerine bu dolandırıcı servisler normal soluduğumuz havayı basıp azot gazı bastıklarını söylemektedirler. Biz orijinal azot gazını servis+işçilik dahil 100 TL’ye diğer dolandırıcılar ise bu işi solunan hava basımına 😀 300 – 400 TL’ye yapmaktadırlar.

Gelelim diğer bir tip dolandırıcıya; Bu dolandırıcılar kombi bakımlarında değişik bir stil oluşturuyorlar. Kombi kullanıcısına yağlayıp bir güzel yaptığı işi övdükten sonra kombiyi atölye bakımına alıyoruz diye söküp bir güzel araba yıkamaya götürüp dışını parlatıp güneşte kuruttuktan sonra arabada bir güzel gezdirip sonra kombi kullanıcısına tekrar götürüyorlar. Kombinin dışı gayet güzel ama içi nasıl bakım oldu. Kombi kullanıcısı bunun farkında olmadan atölye bakımı yapıldığını sanıyor. Peki bu işlemin ücreti ne kadar bu dolandırıcılar 500 – 600 TL’ye biz ise 300 TL’ye atölye bakımını yapıyoruz.

Atölye bakımında yapılması gerekenler;

  • Atölyeye giren kombi sadece kombinin kasası kalacak şekilde tüm parçaları sökülür.
  • Sökülen tüm parçalar kendi özelliklerine göre bulundurduğu kirlerin (toz, kir, küf, kireç) özel temizleyiciler ile (yağ sökücü, kireç sökücü, asit) arındırılır.
  • Kombide bulunan sensörlerin yerine sıfırları takılır.
  • Boruların içi kireç ve kirden arındırılır.
  • Bakımı yapılan parçalar kombide tekrardan toplanır.
  • Toplanan kombi sorunsuz bir şekilde teslim edilmesi için 2 3 gün test edilir.
  • Bakımı yapılan kombi ilk günkü gibi sıcak su performansı verir.

Bu tip dolandırıcılara kombizi teslim ederseniz eğer çalışan kombinizi bozmalarına fırsat vermiş olmaktasınız. Bu fırsatı onların eline vermeyin. Eğer bu tip kişilerle çalıştıktan sonra kombinizde tekrar bir problem olursa ve ulaşmaya çalışırsanız büyük ihtimalle ulaşamazsınız. Ulaşsanız da küfür edip telefonu kapatırlar.

Cevap Bırakın

Lütfen Yorumunuzu Yazınız!
Lütfen Adınızı Buraya Yazın