Ferroli Divatech A02 Arıza Kodu: Bu arıza kodu 3 parçadan dolayı ortaya çıkmaktadır. Anakart, gaz valfi ve iyonizasyon elektrodu. İyonizasyon arızasıdır. Bu arıza kodu ile karşılaştığınız zaman kombiye 3 kere reset işlemini uygulayın. Eğer cihazda düzelme sağlanmıyorsa parça değişimi gereklidir.

Ferroli Divatech A03 Arıza Kodu: Kombideki suyun aşırı ısınmasından dolayı kombideki aşırı ısınma emniyeti devreye girerek kombi kendini bloke etmektedir. Bir çok nedenden dolayı bu arıza ortaya çıkabilir. İlk olarak cihaza reset işlemini uygulayın. Bu arızaya neden olabilecek durumlar;

  • Sirkülasyon pompasının sıkışması ya da bozulması,
  • Kalorifer peteklerinin kapalı konumda olması,
  • Ana eşanjörün kireçlenmesi ya da içeride tıkanıklık olması,
  • 3 yollu vananın takılı kalması ya da bozulması,
  • Kalorifer filtrelerinin dolu olması,
  • Tesisat içerisinde hava olması,
  • Tesisatta tıkanıklar olması

Ferroli Divatech A06 Arıza Kodu: Bu arıza kodu ekranda belirdiyse ilk olarak cihaza reset işlemini uygulayın. Eğer cihazda düzelme olmadıysa servis çağırmalısınız. Anakart, gaz valfi, elektrodlarda arıza olabilir. Gaz basıncının düşük olması neticesinde de bu arıza ile karşılaşabilirsiniz.

Ferroli Divatech A09/A16/F50 Arıza Kodları: Gaz valfinde arıza olduğunu gösteren arıza kodudur. Servis çağırmalısınız.

Ferroli Divatech A23/A24/F04/F07 Arıza Kodları: Parametre hatasını temsil eden arıza kodlarıdır. Cihaza hiç bir müdahalede bulunmamanız gerekir. Parametre ayarları girilmedi sürece kombi çalışmayacaktır. Servis çağırmalısınız.

Ferroli Divatech F05 Arıza Kodu: Kombi elektronik kartında arıza olduğunu ya da kart parametrelerinin yanlış olduğunu gösteren arıza kodudur. Servis çağırmalısınız.

Ferroli Divatech F10 Arıza Kodu: Kombi sensörün de arıza olduğu gösteren arıza kodudur.

Ferroli Divatech F11 Arıza Kodu: Kombi sıcak su sensörün de arıza olduğu gösteren arıza kodudur.

Ferroli Divatech F14 Arıza Kodu: Kombi sensörün de arıza olduğu gösteren arıza kodudur.

Ferroli Divatech F20 Arıza Kodu: İlk olarak cihazın bacası kontrol edilmelidir. Eğer bacası çalışmasını engellemeyecek durumdaysa kombiye reset işlemini uygulayın. Eğer reset işleminden sonra cihazda düzelme olmuyorsa; fan motoru, elektronik anakart ya da hava prosestatında arıza olabilir.

Ferroli Divatech F34 Arıza Kodu: Kombiye gelen voltajın düzensiz olduğunu söyleyen arıza kodudur. Eğer voltaj düzenleyici (regülatör) ile birlikte cihazı kullanmıyorsanız kombinin fişini çekerek anakartın bu voltajdan dolayı bozulmasını engelleyin. Cihazı voltaj düzenleyici ile kullanmaya özen göstermelisiniz.

Ferroli Divatech F35 Arıza Kodu: Elektrik ile alakalı bir arızanın söz konusu olduğunu gösteren arıza kodudur. Cihazı kullanmamaya çalışınız. Voltaj düzenleyici bağlamanız kombinin sağlığı açısından faydalı olacaktır.

Ferroli Divatech F37 Arıza Kodu: Cihaz içerisindeki su basıncının düşük olduğunu söyleyen arıza kodudur. Cihaza 1,5 bar olacak şekilde su dolumunu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Fazla su doldurmamaya özen gösterin ve cihaza reset işlemini uygulayın.

Ferroli Divatech F39 Arıza Kodu: Sensör sorununu gösteren arıza kodudur. Servis çağırmalısınız.

Ferroli Divatech A41 Arıza Kodu: Sensör sorununu gösteren arıza kodudur. Sensörlerin bağlantısında sorun olduğunu belli eder. Bağlantıların kontrol edilmesi gerekir.

Ferroli Divatech F42 Arıza Kodu: Sıcaklık sensöründe arıza olduğunu gösteren arıza kodudur. Servis çağırmalısınız.

Ferroli Divatech F43 Arıza Kodu: Sıcak su sirkülasyon pompasının görevde olmadığı zaman ya da sistem içerisinde hava biriktiği zaman bu arıza kodu ekranda belirir.

Ferroli Divatech F43 Arıza Kodu: Yanma probleminin olduğunu gösteren arıza kodudur. İlk olarak baca kontrol edilmelidir. Fan motoru, hava akış sensörü ya da anakart da arıza olabilir.


Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.