Geleceğin Besini Hamam Böceği,

1- Uzmanlara göre ineklerdeki sütten 4 kat daha besleyici olduğu iddaa edilen hamam böceği sütü artan nüfus için ileride temel kaynaklardan birisi olacağı söyleniyor.

Geleceğin Besini Hamam Böceği 1

Geleceğin Besini Hamam Böceği

2- Çok farklı ortamlarda yaşayan bu canlılar adapte yeteneği oldukça yüksektir ve metre karede bulunma yüzdeleri oldukça yüksektir.

hamam böceği

3- İlerleyen dönemlerde kıtlık zamanlarında insanlar yiyecek bakımından farklı kaynaklara yönelecektir.Bunlardan biriside hamam böcekleridir. Çoğu hamam böceği ailesinin üyesi süt vermesede diploptera punctate türüne ait üyeler küçük yaşta bebek yaparak bebeklerini kendi sütüyle beslemektedir. Vücudunda protein kristalleriyle süt pompaladıkları bilinmektedir.

4- Süt veren böcek mi olur dediğiniz bende duyar gibiyim ama manda ineğinden 4 kat daha enerji veren bu böceğin sütü bilim adamlarını şoke etmiş durumda.

hamam böceği ve yavruları

5- Çok da iğrenilen bir durumda olsa ileride ki zamanlar da altın değerinde bir ürün olacağı tartışmasız. Vazgeçilmez lezzetler arasında yerini almaya yakındır. Market reyonlarında boy gösterdiğini hayal eder gibiyim.

hamam böceği geleceğin besini

6- Hindistan’daki Kök Hücre Biyolojisi ve Rejeneratif Tıp Enstitüsü’nden bilim adamları hamam böceğinin süt vermesini sağlayan genlerin sıralamasını incelemeye başlamış.

hamam böceği genetik inceleme

7- Ekibin üyelerinden olan Sanchari Banerjee, “Kristaller, protein, yağ ve şekerlere sahip oldukları için eksiksiz bir gıdaya benziyor. Protein dizilerine bakarsanız, tüm gerekli amino asitlere sahipler” dedi.

hamam bölceği kalori

8- Yüksek kalori değerine sahip olan bu süt, kilolu insanlarda, kilo vermek isteyenlerde, çok kalorili besinler yiyen batılı insanlar için uygun olmadığınında altını çizdiler.

hamam böceği besin

9- Günlük kalori ihtiyacını gideremeyen ve destek isteyenler için vazgeçilmez bir besin kaynağı 🙂

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

DMCA.com Protection Status