Kombi 3 Bar Emniyet Ventili – Kombi Hava Purjörü

0
Kombi 3 Bar Emniyet Ventili
Kombi 3 Bar Emniyet Ventili: Her Marka ve Model Kombinin Yedek Parçasını Satıyoruz. Anlaşmalı kargo ile Türkiye'nin her iline istediğiniz kombinin parçasını gönderiyoruz. Whatsapp'tan İletişime Geçebilirsiniz: 0 (536) 872 73 28

Kombi 3 Bar Emniyet Ventili - Kombi Hava Purjörü

Çalışma Prensibi & Arıza Nedenleri

Çalışma Prensibi: 3 bar emniyet ventilinin çalışma prensibi 2 karşıt kuvvetin dengesine dayalı olarak gerçekleşir.

1. Kuvvet: Basınç ile sıkıştırılmış yayın uyguladığı baskı kuvveti
2. Kuvvet: Suyun diyafram contasına uyguladığı kuvvet

Kapalı devre sistemlerinde suyun kuvveti, yayın üzerindeki kuvveti aştığı an diyafram özelliğini göstererek kendini kaldırır ve zemin ile diyafram arasında boşluk oluşur. Bu boşluktan suyun geçmesi sağlanır. Suyun geçmesi halinde tahliye gerçekleşir ve sistemdeki fazla basınç önlenmiş olur.

Neden Bozulur?: Parçanın görevi cihaz içerisinde oluşan fazla basıncın dışarı atmasıdır. Hal böyle olunca cihaza fazla basınç uygulanması bu cihazın bozulmasına neden olmaktadır.

1. Bozulma Nedeni: Kombiye 1,5 bar dereceden fazla su dolumu yapmak.
2. Bozulma Nedeni: Doldurma musluğunun bozuk olması ve cihaza su dolumu gerçekleştirmesi.
3. Bozulma Nedeni: Kombideki kazanın delik olması.
4. Bozulma Nedeni: Cihazın genleşmeyi sağlayamaması.
5. Bozulma Nedeni: 3 bar emniyet ventiline temas halinde bozulması.

Tamiri Mümkün Mü ? : Her modelin ya da her arızanın tamiri mümkün değildir. Çok pahalı bir ürün olmamakla beraber, tamirinin yapılmamasını öneriyoruz. Ustalık gerektiren işlemler olduğundan evinize su basması neticesinde hem maddi hem de sağlınıza zarar verebilir.

Kargo İle Ürün Gönderiyor Musunuz? Evet, anlaşmalı kargo firmaları ile Türkiye’nin her iline istenilen ürünleri hızlı bir şekilde gönderimini sağlıyoruz.

Sökme ya da Takma İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? : İlk olarak kombinin içerisindeki suyun tahliye edilmesi gerekir. Tahliye işleminden sonra ürünü sökmeden önce kombinin diğer elektronik parçalarını sudan etkilenmeyecek şekilde korunmasını sağlayın. Ürün 2 çeşittir. Geçmeli ya da dişlidir. Dişli ürünü gerekli ekipman ile sökmelisiniz. Ürünü çıkarttıktan sonra yeni olan ürünün montajını gerçekleştirebilirsiniz. Dişli ürün takacaksanız su sızdırmazlığı için conta ya da teflon bant kullanmalısınız. Ürünü taktıktan sonra kombi de 1,5 bar olacak şekilde su dolumunu gerçekleştiriniz.

Diğer Kombi Yedek Parçalar

Cevap Bırakın

Lütfen Yorumunuzu Yazınız!
Lütfen Adınızı Buraya Yazın