Kombi 3 Yollu Vana – Üç Yollu Vana

0
Kombi 3 Yollu Vana Grupları
Kombi 3 Yollu Vana: Her Marka ve Model Kombinin Yedek Parçasını Satıyoruz. Anlaşmalı kargo ile Türkiye'nin her iline istediğiniz kombinin parçasını gönderiyoruz. Whatsapp'tan İletişime Geçebilirsiniz: 0 (536) 872 73 28

Kombi 3 Yollu Vana Grupları

Kombi 3 Yollu Vana Çalışma Prensibi

Kombi 3 yollu vana, sıcak su kullanım suyu ile kalorifer suyunun ayrılmasını sağlayan kombinin ana parçalarından birisidir. Kombinin panelinden sıcak su kullanım suyu seçildiğinde kombi 3 yollu vananın içerisindeki mekanizma kalorifer hattını kapatarak ısınan suyu musluklara göndermektedir. Aynı şekilde kombinin panelinden kalorifer seçildiğinde ise kullanım suyu hattı kapatılarak kalorifer hattına sıcak suyu göndermektedir.

Her kombinin 3 yollu vanası farklı olmakla beraber, plastik ve metal olarak iki çeşittir. Yay takımı, tapalar, conta gibi malzemelerden oluşurlar.

Kombi 3 Yollu Vana Bozulma Nedenleri

Kombi üç yollu vana, ana bozulma nedenlerinden birisi kombiye ve tesisata bakım yapılmamasıdır.

İçerisinde bulunan yay takımları hassas parçalar oldukları için kirlilik neticesinde özelliklerini yitirirler. Uzun bir süre bakım yapılmazsa yay takımlarında bu kirlilik artacaktır. Kirlilik artması sonucunda mekanik hareketlerini sağlayamaması durumunda ise sıcak su kullanım suyunda kalorifere kaçırma, hararet, kendi kendine çalışma gibi arızalara neden olmaktadır.

Ucuza yaptırılan petek temizliği sonucunda tesisatın içerisindeki kirlilik bu malzemelere gelerek bozulmasına neden olabilmektedir.

Diğer Kombi Yedek Parçalar

Cevap Bırakın

Lütfen Yorumunuzu Yazınız!
Lütfen Adınızı Buraya Yazın