Kombi Arızaları

Kombi Devreye Girmiyor, Geç Devreye Giriyor Sorunu

Kombi Devreye Girmiyor Sorunu ve Çözümü;

Kombi elektrik, su ve doğal gaz ile çalışan kompleks bir yapıya sahip mekanik parçalardan oluşan ısıtma sistemi elemanıdır.

Kombinin düzgün bir şekilde çalışabilmesi için ilk olarak kontrol edilmesi gereken noktalar;

 • Kombiye doğal gaz geliyor mu? Bunun kontrolü için ilk olarak yemek pişirdiğiniz ocağı kontrol ediniz. Ardından kombiye giden gaz hattının vanasının açık olduğundan emin olunuz.
 • Kombide bulunan suyun 1,5 bar olması gerekir. Eğer cihazda 1,5 bar olacak şekilde su yoksa su dolumu yapmanız gerekir. Fazla su dolumu yaparsanız 3-bar emniyet ventili kendini açarak fazla suyu boşaltacaktır.
 • Kombiye gelecek olan voltajın 220 volt olacak şekilde düzenli bir şekilde gelmesi gerekir. Kombi eğer sigorta ya da voltaj düzenleyiciye bağlı ise bağlantılarının açık olup olmadığını kontrol ediniz.

Kombi Hiç Devreye Girmiyor Sorunu

Bu işlemleri kontrol ettikten sonra eğer kombi hiç devreye girmiyor ise;

 • Fan motoru,
 • Dış hava prosestatı,
 • Kombi elektronik kart (anakart) da problem var demektir.

Kombi Devreye Geç Giriyor Sorunu

Kombi devreye geç giriyor ise;

 • Bacanın uzun olması
 • Fan motorunun kirli, pis olması
 • Fan motoru üzerinde bulunan kelebek tapasının olması
 • Elektronik kart da arıza olması
 • Dış hava sensörünün arızalı olması kombinin devreye geç girmesine neden olur.

Kontrolleri sağladıktan sonra arızayı çözemezseniz sizlere gün içerisinde, piyasanın altında, % 100 orjinal yedek parça kullanımı ve 1 yıl garantili hizmet için bize ulaşabilirsiniz.

Ankara Kombi Arıza ve Bakım Servisi – 0312 360 99 19

Etiketler: demirdöküm kombi devreye girmiyor, baymak kombi devreye girmiyor, bosch kombi devreye girmiyor, protherm kombi devreye girmiyor, kombi çalışıyor ama ateşleme yapmıyor

Daha Fazla Göster

44 Yorum

 1. merhabalar
  protherm leopard kombimiz sıcak su için devreye giriyor,ısıtma içinse devreye girmiyor.kombiden termostatın click sesi geliyor fakat devreye girmiyor.sigortayı indirip kaldırdıktan sonra ısıtmayı açıp tekrar denediğimde devreye giriyor 20-25 saniye yanma oluyor sonra alev sönüyor.sıcaklık ayarını her değiştirdiğimde click sesini duyuyorum fakat ateşleme olmuyor.

  1. Merhaba, kombiye servisin gelip arızayı bulup onarması gerekiyor. Bu şekilde net bir şekilde arıza çözmek mümkün değil.

 2. Ustam bende nepto kombi var 55 dereceye ayarlıyorum ısınıyor ama tekrar calısması 35 derecede devreye giriyor ve uzun calısmış oluyor sizce normal mi bu arada baya gec ısınıyor ev

  1. O kombinin anakartında bekleme süresi çok fazla. Biraz problemli bir model. Bazı kombiler 28 derecede devreye giriyor. Yeni model kart takmanız gerekebilir. O kartı da taktığınızda 5 derece oynayacak yani 40 derecede devreye girecek bu seferde bilginiz olsun.

 3. Merhaba kombimizde atesleme de cakmak sesi gibi ses gelıyor sonra calısıyor normalde sessiz calısıyordu acaba ciddi bı sıkıntı varmıdır

  1. Merhaba, kombini doğal gazı yakmak için çakmak çakması gerekiyor. Çıt, çıt sesini duyduktan sonra alev iyonozasyonu sağladıktan sonra çakmak sesi kesilir ve ateşlemeye devam eder cihaz. Eğer bu şekilde çalışıyorsa herhangi bir sorun yok cihazınızda.

 4. Kombim Eca kombi sıcak suda ilk açılışta patlama ile alev alıyor bu neden kaynaklanır acaba ?

  1. Merhaba Filiz Hanım, İçeride fazla gaz birikmesi sonucu ve ateşlemenin geç yapılması dolayısıyla bu patlama gerçekleşiyor. Genel bir arızadır. Gaz valfi, anakart, fan motoru, hava prosestatı gibi çoğu parça bu arızaya neden olur.

 5. protherm kombi kullanıyorum kombi bir kaç saat çalıştıktan sonra ateşleme yapmıyor aç kapa yapıyorum bir süre çalışıyor tekrar yine yanmıyor göstergede hiç bir hata kodu yazmıyor sadece suyun sıcalığı 26 27 28 gibi derece yazıyor petekler soguyor ve sıcak suyu açtığımda yine devreye girmiyor resetledim düzelmedi baca çıkışını temizledim sıcak su dönüşünü de temizledim sonuç alamadım neden kaynaklanıyor sizce

  1. Merhaba Suat Bey, genel bir arıza net olarak şu parçadan olur diyemem. Kombiyi görmek lazım. Fan motoru, anakart, hava prosestatı vs bir çok parça etken. Servisin görmesi gerekiyor cihazı.

 6. Bosch classic plus kombi sahibiyim. Kombi ateşleme yapıyor. İlk çalışma uzun sürüyor tamam bu mantıklı ama sonraki yanmalarında bir 4 dakika çalışıyor. Akabinde 2 dk çalışıyor sonraki calışması 3 dk oluyor. Anlamadığım aynı standartda çalışması gerekmiyormu. Cihazda sorun mu var bilemedim. Aynı kombi kullanan kişi 7 petek yakıyor bende 5 petek yanıyor 50 c yakıyor benle aynı fiyat ödüyor. Gün boyu yakıt kullanıyoruz

  1. Merhaba Atakan Bey, kombinin çalışmasını etkileyecek bir çok etken var. Evin cephesi, yalıtımı, büyüklüğü, oda sayısı, petek sayısı, kombinin iç sorunları, kombinin bakımsızlığı, kombi de herhangi bir arıza olması. Bunların hepsi etken. Kombiyi incelemek lazım.

 7. Merhaba, dylux marka kombimiz var. Belirli sıcaklığa düştüğünde tekrar yanmak için sistem harekete geçiyor 1 saniyelik parlama şeklinde bir ses geliyor sonra kapanıyor. Tekrar harekete geçiyor ve yanıyor. Problemin kaynağı; örneğin göstergedeki sıcaklık 33 e düştüğünde kombi çalışmaya başlasın komutu var ise, kombimizin gösterge ekranında 37 lerden 34 e iniyor derece derece. Fakat 33 e gelir gelmez tekrar 34 oluyor aynı saniye içinde. Yanı sıcaklık 33 olmamış olduğu için tekrar 34 hissedip tekrar 34 yazıyor. Bundan kaynaklı olabilir mi? Yanı 33 olunca aktif oluyor sistem, aynı saniyede tekrar 34 yazdığı için sistem kapanıyor. Çünkü 33 olunca aktif olacaktı sistem. Aklıma bu geliyor. Yardımcı olursaniz sevinirim. Benimki sadece bir gözlem. Uzmanı olarak sizin görüşleriniz değerli. Şimdiden teşekkür ederim.

  1. Merhaba Aziz Bey, çok genel bir arıza bu. Anlattığınıza göre yorum yapmak zor. Kombiyi dinlemek lazım.

 8. Merhaba baymak hermatik şofben var evde. Bi kaç gündür muslukları sonuna kadar açmayınca devreye girmiyor. Akış türbini arızası olabilir mi acaba. Musluğu yarım açınca hemen çalışırdı şimdi sonuna kadar açmadan devreye girmiyor. Musluklarda pislik yok.

 9. Kendi evimde kullandığım kombi baymak ve 4 saniyede ateșleme yapıyor ama lynx kombide ise bu baya sürüyo neyden kaynaklanıyor olabilir?

 10. Merhaba eca calora premıx kombımız banyo suyu ılk kullanımda devreye gırıyor fakat suyu kapatıp tekrar açtığımızda ya da sonraki giren kişide bir türlü devreye girmiyor. Sürekli su akıtmamıza rağmen ekrandaki su ısısı çok düşmüyor. Kullanım suyu 40C ayarlı. Ekran 35 olduğunda dahi ateşleme yapmadı. Bazen biraz soğuk suyu açtığımızda ekran biranda 27 derecelere düşüp ateşlemen yapıyor. Kombiyi alalı 2ay oldu. Peteklerde sorun yok kolayca devreye giriyor. Teşekkürler

  1. Kombiniz yeni ve sorun olduğunu düşünüyorsanız garanti kapsamında yetkili servisi çağırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu