Kombi Genleşme Tankı Nedir?

genleşme-tankı-kombi tankı
genleşme-tankı-kombi tankı

Genleşme Tankı, sistemde bulunan suyun genleşmesini sağlayan yuvarlak ve dikdörtgen şekillerde olabilen metalik parça.

Genleşme Tankı ve İç Yapısı

Genleşme Tankı

Görselde görüldüğü üzere genleşme tankı içerisinde iki bölüm bulunmaktadır. Alt tarafda su, üst taraftada ise genleşmeyi sağlayan azot gazı (hava) bulunmaktadır. Bir süre sonra genleşme tankının içerisindeki bu gaz işlevselliğini yitirip genleşmeyi sağlayamayacak duruma gelir bu durumda azot gazının tekrardan basılması gerekir.

Bu parça ömür süresi geçince, fazla hava verilince bozulmaktadır. İçerisindeki balon delinerek balonun içerisine de su dolmaktadır ve standart değerlerde genleşme sağalanamacak duruma gelir.

Piyasada her marka kombi ve modelle ait genleşme tanklarının yan sanayi ve orjinal parçaları bulunmaktadır. Eğer kombinize bu parçayı taktıracaksanız bu ürünün orjinal olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Genleşme tankı arızalı olduğunda kombide basınç artacaktır ve artan basıncı kombi bir şekilde boşaltmak isteyecektir. Kombinin altında bulunan 3-bar emniyet ventili kendini açarak fazla suyun boşaltılmasını sağlayacaktır. Bu sorunun çözümü için genleşme tankının değiştirilmesi gerekir.

Eğer bu tarz sorunlar sizin de kombiniz de oluşuyorsa bize 0312 360 99 19 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Firmamız 36 yıldır Ankara ilinde her marka kombi ve modeline TSE, MYK Belgelerimiz ile garantili, güvenilir, kaliteli ve hızlı hizmet anlayışımız ile en kısa süre içerisinde onarım ve bakım hizmeti sağlıyoruz.

Cevap Bırakın

Lütfen Yorumunuzu Yazınız!
Lütfen Adınızı Buraya Yazın