Kombi Isı Sensörü NTC/PTC

Kombi Isı Sensörü
Kombi Isı Sensörü

Kombi Isı Sensörü, kombinin sıcak su ve peteklerdeki suyun sıcaklığını hissederek kombinin ne zaman duracağını, ne kadar çalışacağını, ne zaman kalkacağını anlamasında yardımcı olan parçadır.

kombi ısı sensörü ntc, ptc

 

Yan tarafta farklı kombi ve modellerde olan ısı sensörleri bulunmaktadır. Bazıları geçmeli, bazıları ise dişlidir. Bazıları ise borulara geçmeli olur. Bu parçaların yan sanayisi, yerli malı ve orjinal olanları bulunmaktadır.

Ayrıca piyasada dolandırıcı birçok firma bu parçanın değişimi için uçuk fiyatlar almaktadırlar. Piyasada fiyat araştırması yapmadan kombinizde işlem yaptırmayın.

Bazı kombilerde tek parça olarak bulunmaktadır. Bazılarında ise daha fazla bulunur. Geri dönüş sıcaklığı ve çıkış sıcaklığı orantılı olmazsa kombi arıza duruma geçmektedir ve düzgün bir ısı sıcaklığı sağlayamaz.

Kombi kullanıcısı eğer kombisine bakım yaptıracaksa bu parçaların kesinlikle değiştirilmesi gerekir. Bu parçanın arızalı olma durumunda bazen kombi sıcak su hiç vermez ya da sıcak suyu sürekli olarak soğutur.

Eğer bu tarz arızalar sizinde kombinizde var ise 0312 360 99 19 numaralı servisimizi arayarak bizden yardım isteyebilirsiniz.

Cevap Bırakın

Lütfen Yorumunuzu Yazınız!
Lütfen Adınızı Buraya Yazın