Kombi Sirkülasyon Pompası

Bilmeniz Gerekenler

Çalışma Prensibi: Kombide kullanın sirkülasyon pompaları kapalı devre elemanlarıdır. Kombi içerisindeki kazanda ısınan suyu tesisatın en uç noktalarına ulaştırma görevini üstlenmiştir. 3 ayrı bölümden oluşur:

1. Bölüm: Elektrikli motor, dökme demirden üretilen gövde içerisindeki bakır tel sargısı, suda çalışmaya uygun olan rotor, bobinleri sudan koruyan paslanmaz çelik su geçirmez gövde, karbon yataklar, yüksek ısıya dayanıklı contalar, mil.
2. Bölüm: Pompa gövdesi, dökme demir ya da sert plastikten üretilmiştir. Halk arasında salyangoz adıyla da bilinmektedir. Suyun akışında rolü olan bu parçanın üzerinde ayrıca hava purjörü de bulunabilir.
3. Bölüm: Fan, suyun istenilen istikamette iletilmesini sağlayan parçadır.

Neden Bozulur?

1. Bozulma Nedeni: Tesisat içerisindeki suyun kireçli olması
2. Bozulma Nedeni: Filtre kullanılmayan tesisatlarda suda bulunan irili ufaklı taşlar
3. Bozulma Nedeni: Aşırı ısıya maruz kalması.
4. Bozulma Nedeni: Elektriğin düzensiz gelmesi.

Tamiri Mümkün Mü ? : Elektrik ile ilgili arızalarda sargının tekrardan sarılması gerekir. Hem maliyetli hem de eski rölantide çalışmama durumu vardır. İç rotor kısmının kırılması sonucu yedek parça olarak tek satılmadığından komple değiştirilmesi gerekir.

Kargo İle Ürün Gönderiyor Musunuz? Evet, anlaşmalı kargo firmaları ile Türkiye’nin her iline istenilen ürünleri hızlı bir şekilde gönderimini sağlıyoruz.

Sökme ya da Takma İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İlk olarak kombinin içerisindeki suyun tahliye edilmesi gerekir. Tahliye işleminden sonra ürünü sökmeden önce kombinin diğer elektronik parçalarını sudan etkilenmeyecek şekilde korunmasını sağlayın. Ürün 2 çeşittir. Grundfos ve Wilo markadır. Kombinin modeline göre 4 ya da 5 alyan tornavida ile 4 adet vida tutmaktadır. 4 vidayı söktükten sonra elektrik bağlantısını sökmeniz gerekir. Aynı şekilde farz, nötr ve toprak bağlantılarını bağlayarak. Pompayı doğru bir şekilde montajını 4 vida ile yapabilirsiniz. Ürünü taktıktan sonra kombi de 1,5 bar olacak şekilde su dolumunu gerçekleştiriniz.

Diğer Kombi Yedek Parçalar

Cevap Bırakın

Lütfen Yorumunuzu Yazınız!
Lütfen Adınızı Buraya Yazın