Kombi Tamircisi, ısıtma sistemlerinden olan gaz yakıtlı kombilerin onarımını, bakımını yapan belgeli ustalara denir.

kombi tamircisi ankara

Kombi tamircilerinin özellikleri nasıl olmalıdır? Hangi belgelere sahip olmalılar? Psikolojik eğitim ya da sektörel yeniliklere ayak uydurabilmesi için ne tarz eğitimlere ve seminerlere katılması gerekir? Gelin hep birlikte bu konulara açıklık getirelim.

  • Kombi tamircisi ilk olarak ustalık belgesine sahip olması gerekir. Çekirdekten yetişen kombi servisleri zor şartlar altında her türlü durumdaki sorunlarla başa çıkabilme yeteneğine sahiptir.
  • Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olan bir kombi tamircisi gaz yakıcı sistemlerde işlem verebilir.
  • Yetkili olarak bir markaya hizmet verebilmesi için TSE Belgesine sahip olmalıdır.
  • Yıllık olarak firmaların yapmış oldukları eğitimlere katılmalıdır.
  • Ayrıca kombi kullanıcılarının güvenliği açısından iş sağlığı ve güvenliği konusunda da bilgi ve yeteneğe sahip olmalıdır.

Kombi Tamircisi

Kombi tamircileri eğer kanunen bir işletme sahibi ise; kombi kullanıcılarının mekanlarındaki güvelik ekipmanlarına önem verir. Bu ekipmanlar;

  • Gaz kaçak cihazı; bu cihaz ortamda gaz kaçağına sebep olan bir cihazın salmış olduğu gazdan insanların zarar görmemesi için uyarı veren bir sistemdir. Bu sistem üretilmiş olan cihazın (yaş ömrü) süresi dolduğu zaman değiştirilmelidir.
  • Ventilasyon; bu ekipman ise ortama oksijen sağlar. Gaz yakıcı cihazların bulunduğu ortamda bu cihazın olması ve açık bırakılması gerekmektedir.
  • Kombi içerisindeki emniyet donanımları; Bu donanımlar gaz, su ve elektrik gibi insan sağlığına zarar verebilecek maddelerin düzenli bir şekilde çalışmasını ve tehlikeli durumları engellemek için kullanılan emniyetlerdir. Bu emniyet ekipmanları sıfır ve orjinal olarak takılmalıdır. Eğer bu parçalar kısa devre yapılarak kullanılırsa can ve mal kaybına neden olabilir.

Kombiniz onarım ve bakım yaptırmak istediğiniz zaman çağırağız servis ekiplerini iyi araştırmalısınız. Bu teknik ekibin ofisi var mı? TSE, MYK ve Ustalık Belgelerine sahip mi? Sosyal medya ve İnternet sitelerinde yapılan müşteri yorumlarına bakılarak ona göre hareket edilmelidir.

Ankara Kombi Tamircisi, olarak 25 yıldır Ankara ili ve ilçelerinde her marka kombi ve modele TSE, MYK Belgelerimiz ile kombi servisi, kombi tamiri, kombi bakımı, kombi onarımı, kombi arıza tespiti, kombi yedek parça satışı, kombi petek temizliği, kombi kart tamiri hizmetlerini 1 yıl garantili olarak hizmet sunuyoruz.

Firmamızın Ankara ilinde (yenimahalle, keçiören[merkez], mamak) 3 bölgede ofisimiz bulunmaktadır. Gün içerisinde kombi kullanıcılarına istedikleri zaman aralığında gezici servislerimiz ile hizmet sağlıyoruz.

Sizde kombinize bakım ve onarım yaptırmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Sabit Telefon: 0312 360 99 19 – 0312 359 91 96

GSM: 0536 872 73 28 – 0542 339 54 76

Merkez Ofis: Karargahtepe Mahallesi Kütükçü Alibey Caddesi 23/A Kalaba / Keçiören / Ankara

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

DMCA.com Protection Status