Kombide Kış Bakımı Dolandırıcılığı, Daxom Genel Müdür Aydın Çetin, kombi kullanıcılarını dolandırıcılara karşı uyardı. Sıcak ve konforlu bir kış geçiriyim derken kombinizden ve paranızdan olmayın.

Sonbahar aylarında bakım zamanının geldiğini altını çizerek servis hizmeti adı altında sizlere ulaşan bu kombiciler çeşitli yöntemler kullanarak kombinize ve paranıza göz dikmiş durumda.

Kombide Kış Bakımı Dolandırıcılığı

Kombide Kış Bakımı Dolandırıcılığı

Peki bu dolandırıcılar ne gibi yöntemler ile insanları dolandırıyorlar?

Kurumsal görülmek için 444’lü hatlar satın alıp, Çağrı Merkezinden arıyoruz diyorlar. Her 100 kişiden 20 – 30’unu hataya düşürerek “kombi bakımınız geldi” diyerek karşı taraftan randevu alıyorlar. Daha önceki yazılarımızda birçok dolandırıcının yapmış olduğu teknikleri sizlere paylaşmıştık. Bunlarda aynı şekilde kombinin karşısına geçerek şu parçalarınız bozuk diyorlar. Halbuki parçalarda hiçbir sorun bulunmamaktadır. Bazıları çıkardığı parçayı tamir etmiş gibi tekrardan takıyor, bazıları ise ortadan kayboluyor. Dikkatli olmakta fayda var gaz tasarrufu yapmak ve kış ayını rahat geçirmek isterken kombinizden ve paranızdan olmayın.

Kombide Kış Bakımı Dolandırıcılığı

Kombinizi işin ehli, ofisi olan, vergi ödeyen, TSE ve MYK Belgeli uzman teknik ekiplere emanet ediniz. Evinizin kalbi olan kombiye iyi bakınız.


Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.