Kombiden Uçak Uçar Gibi Ses Çıkıyor,

Arızanın nedeni aslında çok basit. Kombinin üst tarafında yer alan ve içerisinde suyun ısıtıldığı eşanjör parçasının aşırı kirlenmesi, kireçlenmesi sonucu kombiden uçak uçar gibi ses çıkmasına neden olur.

Uzun yıllar boyunca kombi kullanımı sonucunda şehir su hattındaki aşırı kireç kombi içerisinde birikerek katmanlar oluşturur.

Kombiden Uçak Uçar Gibi Ses Çıkıyor

Kombi sıcak su ihtiyacını karşılarken uzun alev boyu ile çalışır. Aşırı ısınma sonucunda kireç yüksek miktarda ısı ile ses çıkartmaya başlar.

Bunun sonucunda su ısıtmak yerine cihaz kireci ısıtmış oluyor. Yakılan doğalgaz, elektrik ve su da boşa gitmektedir.

Bu sorunun çözümü için eşanjörün sökülüp kuvvetli asitler ile temizlenerek kireçten ve pislikten arındırılması gerekir.


4 Yorum

 1. dilek

  merhaba 1999 sonunda demir döküm milenyum kombi aldım 20 yıldır kullanıyorum. artık yenileme vakti geldi. bacalıdan hermetiğe geçilecek. 130 metrekare bahçeli 4+1 ev 8 petek var güney cephe ne tavsiye edersiniz . ankara sincan

  Cevapla
  • Ankara Kombi Servisi

   Merhaba Dilek Hanım, Baymak Duotec kombi tercih edebilirsiniz.

   Cevapla
 2. Tufan

  merhaba
  “Kombiden Uçak Uçar Gibi Ses Çıkıyor” başlığında anlatılan durumda, eşanjörün asitle temizliğinde, eşanjörün zarar görme durumu var mı? Anladığım kadarıyla oldukça enerji kaybı söz konusu. Lambert fx24 fi için yeni ana eşanjör nasıl temin edebilirim..

  Cevapla
  • Ankara Kombi Servisi

   Merhaba Tufan Bey, belirli asitler ile temizlik yapılması lazım. Fazla kuvvetli bir asitin ürün içerisinde uzun süre bekletilmesi delinmesine neden olabilir. İşten anlayan birisinin yapması gereken bir işlem. Eşanjör içerisinde kireç ya da benzeri maddelerin birikmesi sonucunda suyun ısıtılması zorlaşır. Verim almak zorlaşır. 0536 872 73 28 numaraya whatsapp’dan istediğiniz eşanjörün fotoğrafını atın. Bizde olan bir ürünse satışını gerçekleştiririz.

   Cevapla

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.