Kombi Arızaları

Kombiden Uçak Uçar Gibi Ses Çıkıyor

Kombiden Uçak Uçar Gibi Ses Çıkıyor,

Arızanın nedeni aslında çok basit. Kombinin üst tarafında yer alan ve içerisinde suyun ısıtıldığı eşanjör parçasının aşırı kirlenmesi, kireçlenmesi sonucu kombiden uçak uçar gibi ses çıkmasına neden olur.

Uzun yıllar boyunca kombi kullanımı sonucunda şehir su hattındaki aşırı kireç kombi içerisinde birikerek katmanlar oluşturur.

Kombiden Uçak Uçar Gibi Ses Çıkıyor

Kombi sıcak su ihtiyacını karşılarken uzun alev boyu ile çalışır. Aşırı ısınma sonucunda kireç yüksek miktarda ısı ile ses çıkartmaya başlar.

Bunun sonucunda su ısıtmak yerine cihaz kireci ısıtmış oluyor. Yakılan doğalgaz, elektrik ve su da boşa gitmektedir.

Bu sorunun çözümü için eşanjörün sökülüp kuvvetli asitler ile temizlenerek kireçten ve pislikten arındırılması gerekir.

8 Yorum

 1. merhaba 1999 sonunda demir döküm milenyum kombi aldım 20 yıldır kullanıyorum. artık yenileme vakti geldi. bacalıdan hermetiğe geçilecek. 130 metrekare bahçeli 4+1 ev 8 petek var güney cephe ne tavsiye edersiniz . ankara sincan

 2. merhaba
  “Kombiden Uçak Uçar Gibi Ses Çıkıyor” başlığında anlatılan durumda, eşanjörün asitle temizliğinde, eşanjörün zarar görme durumu var mı? Anladığım kadarıyla oldukça enerji kaybı söz konusu. Lambert fx24 fi için yeni ana eşanjör nasıl temin edebilirim..

  1. Merhaba Tufan Bey, belirli asitler ile temizlik yapılması lazım. Fazla kuvvetli bir asitin ürün içerisinde uzun süre bekletilmesi delinmesine neden olabilir. İşten anlayan birisinin yapması gereken bir işlem. Eşanjör içerisinde kireç ya da benzeri maddelerin birikmesi sonucunda suyun ısıtılması zorlaşır. Verim almak zorlaşır. 0536 872 73 28 numaraya whatsapp’dan istediğiniz eşanjörün fotoğrafını atın. Bizde olan bir ürünse satışını gerçekleştiririz.

 3. merhaba ara katta oturuyorum alt katımdaki kombi mutfakta benimse onun üstünde yatak odam var gece çok ses yapıyor kombi daha yeni 1 senelik waillant ecofit start modeli gündüz çalışırken kombinin yanına gittiğinizde bile öyle çok bir ses yok fakat gece bizi rahatsız ediyor ne gibi bir öneriniz olabilir sesi kesebilmemiz için kombinin dolabını da taktık bazı ustalar duvardan vibrasyon yapabilir diyor.dolabın içini ses yalıtımı yapsak bir fayda olabilir mi yoksa kombiyi taşımak zorunda kalıcam onunda maliyeti çok yüksek çıkıyor.

  1. Merhaba, kombi ile duvar arasına sesi engelleyecek kauçuk kalın bir parça koymayı deneyebilirsiniz. Eğer gene ses yapıyorsa kombinin içerisindeki bir parçada sorun olabilir.

 4. Benim kombim Alarko seradans serisi yeni kombi 1 yıllık sıcak suyu açtığımda uğultu şeklinde ses yapıyor du servis bir kaç kez geldi ayar yaptı olmadı son gelişlerinde ben evde yoktum hava emiş hattında bir şeyi iptal ettiklerini ve bu şekilde çalışmasının bir sorun olmayacağını söyleyip gitmişler bu konu hakkında ne yapabilirim iptal ettileri parçanın kombiye bir zararı olur mu.?

  1. Fabrika boştan yere koymuyor o parçayı. İncelemek lazım yorum yapabilmek için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Youtube Kanalımıza Abone OL! Ücretsiz İçerikleri Kaçırma
error: