Kombi Arızaları

Kombiden Yanık Kokusu Geliyor

Kombiden Yanık Kokusu Geliyor,

Kombi 220 V enerji, doğal gaz ve su ile çalışan mekanik bir sistemdir. Bu üç kuvvetin bir arada bulunup sistemli çalışabilmesi için emniyet parçalarının sorunsuz bir şekilde çalışması gerekir ki cihaz içerisinde problemler oluşmasın ve can, mal sağlığına bir zarar gelmesin.

Bunların dışında eğer işin ehli olmayan kişiler tarafından emniyet parçalarının kısa devre yapılması sonucu kombi de riskli durumları ortaya çıkarır.

Kombiden Yanık Kokusu Geliyor

Kombiden yanık kokusu gelmesinin nedeni bir çok parçadan kaynaklanabilir. Gelin birlikte bu maddelere değinelim;

  1. Kombi içerisinde tüy, kir, toz gibi maddelerin birikerek kombinin alev gözeneğinden çıkan ateşle birlikte tutuşması ve diğer parçaların ve plastik kabloların yanması sonucu kombi kullanıcısına yanık kokusunu verir.
  2. Fan motoru, gaz valfi, elektronik kart ve pompa gibi 220 v ile çalışan cihazlara aşırı yük gelmesi, yüksek voltaj girmesi ya da su kaçması sonucu bu parçalarda yanmalar meydana gelir. Bunun neticesinde kombi kullanıcısının yanık kokusu alması normaldir.

Bu tarz durumlarla karşı karşıya kalmamak için kombilere yıllık olarak periyodik şekilde atölye bakımı yapılması gerekmektedir.

Emniyet parçalarının değiştirilerek kombiyi uzun yıllar emniyetli bir şekilde kullanılması sağlanmalıdır. Bakım yapılan kombide su sızdırma olayları en aza indirilerek yangın ihtimalini de düşürür.

Kombiden Yanık Kokusu Gelmesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Youtube Kanalımıza Abone OL! Ücretsiz İçerikleri Kaçırma
error: