Kombi Arızaları

Kombinin Basınç Göstergesi Sürekli Artıyor

Kombide basınç göstergesi; cihaz içerisinde genleşen suyun kaç bar olduğunu gösteren cihazdır. Eğer çift bar göstergeli barometre olursa, cihaz içerisindeki harareti gösterir.

Kombinin Basınç Göstergesi Sürekli Artıyor

Basınç göstergesinin sürekli artmasının nedenleri;

  • Ana eşanjörün içerisinde delik ve kaçırma olması nedeniyle kombinin su basınç barı sürekli olarak yükselmesi sonucu, 3-bar emniyet ventili kendisi açar ve fazla su varmış gibi hisseder.Kombi fazla suyu 3 bar emniyet ventilinden atmaya çalışır.
  • Cihazın genleşme tankında azot gazının azalması sonucu kombi genleşmeyi sağlayamaz. Bunun sonunca basınç sürekli olarak artar.
  • Doldurma musluğunun bozuk olması sonucu cihaza sürekli su dolumu yapar.
  • Sıcak su boilerin delik olması da basınç göstergesini sürekli arttırır.

Eğer kombi çalışır halde su yükselmesi yapıyorsa genleşme tankında problem vardır. Çalışmadan su yükselmesi yapıyorsa; boiler ya da eşanjörün delik olmasındandır.

Bu tarz problemlere sahipseniz 0312 360 99 19 numaralı servisimizi arayabilirsiniz. Gün içerisinde servis imkanı sunuyoruz. Piyasa da kombinizi tamir ettirmeden önce mutlaka fiyat araştırması yapınız ve kombinizi ofisi olan, vergi ödeyen, yeri yurdu olan daha sonra bir problem ile karşılaştığınızda yaptırdığınız kişiye ulaşabilin. Yapılan her işten sonra servis fişi ve fatura almayı unutmayın. Haksız yere sizden fazla para alan ya da orjinal, sıfır parça takıyorum diye yan sanayi ya da kullanılmış parça takan kişilere karşı dikkatli olalım.

TSE ve MYK Belgeli firmamız yapılan her işe ve değiştirilen her parçaya 1 yıl garanti vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Youtube Kanalımıza Abone OL! Ücretsiz İçerikleri Kaçırma
error: