Kombi Hakkında Makaleler

Kombinizdeki Problemleri Bize Sorun Cevaplayalım

Yeni kombi mi almak istiyorsunuz? Hangisini alacağınıza karar veremediniz mi?

Kombiniz arıza mı yaptı? Ekranda arıza kodu mu belirdi?

Kombi çalışmıyor mu? Kombi çalışıyor, suyu ısıtmıyor mu?

Kombi sıcak su da çalışırken, petekler mi ısınıyor?

Kombi ateşleme yaparken patlamalı mı yanıyor?

Kombi sesli mi çalışıyor?

Kombi çalışıyor fakat ısıtmıyor mu?

Radyatörlerin üstü ısınıp altı soğuk mu oluyor?

Dert etmeyin bize söleyin size yol gösterelim.

Aşağıdaki formdan isim, mail ve sorununuzu anlatan cümlenizi yazdıktan sonra yorum gönder demeniz yeterlidir. Teknisyen arkadaşlarımız sizlere en kısa sürede doğru bilgiyi aktaracaklardır.

Son zamanlarda artan şikayetler sonrasında kombi kullanıcılarının dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları için sürekli olarak sosyal medya ve sitemiz üzerinden bu konu hakkında paylaşımlar bulunduk. Sizde kombi dolandırıcılığından zarar görmek istemiyorsanız kombinizi TSE, MYK belgeli, ofisi olan, devlete vergi ödeyen, her işten sonra servis fişi ve fatura veren işin ehli olan teknik ekip ile çalışmalısınız.

Kombiniz evinizin kalbidir. Bakımlı kombi, sorunsuz kombidir.

 

Daha Fazla Göster

126 Yorum

 1. Merhaba,
  Termoslim marka kombim var. Basınç düşme problemi vardı. Bakımlarını ve gerekli revizyonlarını yaptırdım. Kollektörleri ve vanalarını değiştirdikten sonra peteklere giden sıcak su ve geri dönüş sularını kestiğim halde basınç 1,5 den 1 de ortalama 4-5 gün içerisinde düşüyor. Genleşme tankında hava mevcut. Kombini altında herhangi bir su sızıntısı yok. Başka takip etmem gereken bir şey varmıdır yada direk eşanjör kaynaklı olabilirmi.

  1. Tesisatta bir kaçak olabilir. Tesisatçı çağırarak kamera sistemi ile kontrol ettirebilirsiniz.

   1. Peteklere giden ve peteklerden dönen tüm suyu kombinin altındaki vanalardan kapattım. Şuan sadece sıcak su için olan hat açık. Buna rağmen sıcak suyu hiç kullanmasam bile basınç düşmesi oluyor.

    1. Kombinin altındaki vanaları açın. Kullanmadığınızda kombinzdeki su basıncı düşüyorsa tesisat içerisinde bir kaçak var demektir. Gözle görünür bir şekilde kombide kaçak yoksa, tesisat da kaçak vardır. Kombiyi kullandığınızda düşme ya da artma gibi bir durum söz konusu ise kombide arıza var demektir. Servis çağırmalısınız.

 2. iyi çalışmalar kolay gelsin son zamanlarda kombim sürekli basınç yükseltiyor basınç yükseltme vanası kapalı eşanjörü söküp temizledim genleşme tankının havası tamam basınç hala yükselmeye devam ediyor ne gibi öneriniz olur parçaları tek tek değiştirmem gerekirmi ilginize şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

  1. Merhaba Ramazan Bey, siz elinizden gelenden fazlasını yapmışsınız. Geriye kalan durumlar artık tekniker bir elamanlık bir durum. Kombide daha farklı problemlerin ortaya çıkmaması için bilen bir kişinin işlem yapması gerekir. İyi günler.

 3. Kombi çalışması esnasında pancar motoru şeklinde ses çıkarıyor sebebi ne olabilir

  1. Kombi de ses çıkartacak 4,5 parça mevcuttur. Sesin çoğalması neticesinde kombinizde arızalar artmaya devam edebilir. Servis çağırmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu