Kombi Hakkında Makaleler

Kombinizdeki Problemleri Bize Sorun Cevaplayalım

Yeni kombi mi almak istiyorsunuz? Hangisini alacağınıza karar veremediniz mi?

Kombiniz arıza mı yaptı? Ekranda arıza kodu mu belirdi?

Kombi çalışmıyor mu? Kombi çalışıyor, suyu ısıtmıyor mu?

Kombi sıcak su da çalışırken, petekler mi ısınıyor?

Kombi ateşleme yaparken patlamalı mı yanıyor?

Kombi sesli mi çalışıyor?

Kombi çalışıyor fakat ısıtmıyor mu?

Radyatörlerin üstü ısınıp altı soğuk mu oluyor?

Dert etmeyin bize söleyin size yol gösterelim.

Aşağıdaki formdan isim, mail ve sorununuzu anlatan cümlenizi yazdıktan sonra yorum gönder demeniz yeterlidir. Teknisyen arkadaşlarımız sizlere en kısa sürede doğru bilgiyi aktaracaklardır.

Son zamanlarda artan şikayetler sonrasında kombi kullanıcılarının dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları için sürekli olarak sosyal medya ve sitemiz üzerinden bu konu hakkında paylaşımlar bulunduk. Sizde kombi dolandırıcılığından zarar görmek istemiyorsanız kombinizi TSE, MYK belgeli, ofisi olan, devlete vergi ödeyen, her işten sonra servis fişi ve fatura veren işin ehli olan teknik ekip ile çalışmalısınız.

Kombiniz evinizin kalbidir. Bakımlı kombi, sorunsuz kombidir.

 

120 Yorum: “Kombinizdeki Problemleri Bize Sorun Cevaplayalım”

 1. Taurus marka bacalı kombi kullanıyorum ve sürekli son ayarda (80 derece) de çalışıyor sıkıntı olur mu

  1. Merhaba Okay Bey, genleşme tankınız sağlamsa hiç bir sorun olmayacaktır.

 2. Merhaba;
  Eca Confeo Plus Kombim var. Bakım yapıldıktan sonra çeşmeden sıcak su almak için açtığımda gazın sıcaklığına ulaşana kadar gaz gelip gidiyormuş gibi dalgalı olarak yanmaya çalışıyor. Bu şekilde çalıştığında kombi çok gürültülü olarak çalışıyor. Petek sıcaklığı 45°-çeşme sıcaklığı 60° olarak ayarlı.

  1. Merhaba Yusuf Bey, Baca borusu düzgün oturmamış olabilir. Eğer hava karıştırırsa yanan alev dalgalı hareket edebilir.

 3. 10 yıldı Demirdöküm solaris kombi kullanıyorum ısı derecesini 30 dan 35 veya 40 drc çıkarmak istedigimde değişik değerler geliyor 50.60.70 40.45 gibi birderecede sabitlemiyor sabitlediğim zamanda bir süre sonra petekller aşırıderece ısınyor bakıyorum 70 dereceye çıkmış ısıderecesi kendiliğinden değişiyor yorumlarınızı bekliyorum teşekkür ederim

  1. Merhaba Aydan Hanım, kombinizin emniyet parçaları kısa devre yapılmadığı sürece emniyete alıp kombi de herhangi bir patlama olmayacaktır. Size en yakın bir kombi servisi çağırmanız da fayda var.

 4. Buderus marka kombim ateşleme yaparken patlama sesiyle çalışıyor. Buderus servisini çağırdık geldi. Fakat bir çözüm bulamadı. Hatta arızanın sebebini bile bulamadı..

  1. Merhaba Derya Hanım, kombinin içerisinde gaz yığılması söz konusu. Gaz ayarında sorun olabilir. Gaz basıncı fazla geliyor olabilir. Cihazın kontrol edilmesi gerekiyor.

 5. Buderus GB062 marka kombimi alalı daha bir yıl oldu. Ateşleme yaparken patlama sesiyle çalışıyor, Ekranda bir arıza semboli yok. Buderus servisini çağırdık, Fakat bir çözüm bulamadı.,arızanın sebebini bile bulamadı..

  1. Merhaba Murat Bey, bir çok etken var bu duruma neden olabilecek. Gaz ayarı yapılması gerekebilir. Fan motoru devirinde problem olabilir. Cihazın kontrol edilmesi gerekiyor.

 6. Benim kombim vissmann vitodens 100 yoğuşmalı f4 ateşleme problemi nedeniyle anakart değişti anakart değiştikten sonra kombi çalışması eskisi gibi değil çok erken devreden çıkıyor 6 7 sn devrede kalıyor doğal olarak petekler yeteri kadar ısınmıyor eskiden böyle bir sorun yoktu servis problemi bulamadı sensör dedi olmadı şimdide pompadan diyorlar sizce sorun nedir bir öneriniz olursa çok sevinirim kolay gelsin teşekkürler

  1. Merhaba, kombinin net olarak arızasını öğrenmek için başına geçmek gerekir. Anakart parametre ayarları, gaz ayarları, sensörler, parametre durumları, minumum maksimum ayarları vs. Hepsinin kontrol edilmesi gerekiyor.

 7. Merhabalar; 230 metrekarelik ve üç banyosu bulunan, ısı yalıtımı yapılmış, 5 ve 6. kat, güney-batı cepheli 15-16 metretül radyatör bulunan dublex daireye kaç kw lık hangi marka kombiyi önerirsiniz. Tüm kombiciler kendi satışını yaptığı markanın en iyisi olduğunu söylüyor. Bahsettiğim özelliklere sahip bir daireye hangi teknik özelliklerde bir kombi almalıyım. Marka ve model önerisi de yaparak yardımcı olabilirseniz çok teşekkür ederim.

  1. Merhaba, 33 – 35 kW değerleri arasında biraz cihaz seçimi yapabilirsiniz. Alarko Seradens Super Plus kombiyi tercih edebilirsiniz.

 8. merhabalar benim evde arka odalardaki petekler hiç ısınmıyor denilecek kadar ve banyoya sıcak su ılık geliyor nedendir acaba ne yapmalıyım TŞK

  1. Merhaba Hakan Bey, ntc sensörlerde arıza olabilir, kombinizin aşa eşanjör ve plaka eşanjörler kireç bağlamış olabilir, kombi gaz valfi gaz basıncının ayarı düşük olabilir. Açıkçası bu durumda sizin yapmanız gereken belgeli, işinin ehli bir uzman ekip çağırmanızdır. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

 9. s.a. vaillant wuv hermetik marka kombim var.
  kombi calisiyor,fan bi muddet 5-10 sn calisiyor,atesleme yapmiyo .ekranda fan isareti cikiyo. resetliyom ayni.bacayi ve fani söktum temizledim,gene ayni isaret cikiyo. bar iyi. resetliyom,gene fan aciyo,10 sn kadar calisiyo,atesleme yapmadan gene duruyo fan isareti cikiyo. gaz valfimi acaba sikintisi. ona gore ugruycam sizin dukkana…tsk

  1. Merhaba Kenan Bey, siz elinizden gelenin fazlasını bile yapmışsınız. Basit bir arıza olsaydı çözerdiniz. Bence işi bilen bir ustanın kombi ile ilgilenmesi gerekiyor.

 10. Merhaba,
  Termoslim marka kombim var. Basınç düşme problemi vardı. Bakımlarını ve gerekli revizyonlarını yaptırdım. Kollektörleri ve vanalarını değiştirdikten sonra peteklere giden sıcak su ve geri dönüş sularını kestiğim halde basınç 1,5 den 1 de ortalama 4-5 gün içerisinde düşüyor. Genleşme tankında hava mevcut. Kombini altında herhangi bir su sızıntısı yok. Başka takip etmem gereken bir şey varmıdır yada direk eşanjör kaynaklı olabilirmi.

  1. Tesisatta bir kaçak olabilir. Tesisatçı çağırarak kamera sistemi ile kontrol ettirebilirsiniz.

   1. Peteklere giden ve peteklerden dönen tüm suyu kombinin altındaki vanalardan kapattım. Şuan sadece sıcak su için olan hat açık. Buna rağmen sıcak suyu hiç kullanmasam bile basınç düşmesi oluyor.

    1. Kombinin altındaki vanaları açın. Kullanmadığınızda kombinzdeki su basıncı düşüyorsa tesisat içerisinde bir kaçak var demektir. Gözle görünür bir şekilde kombide kaçak yoksa, tesisat da kaçak vardır. Kombiyi kullandığınızda düşme ya da artma gibi bir durum söz konusu ise kombide arıza var demektir. Servis çağırmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status
Close