Sirkülasyon Pompası

Sirkülasyon Pompası, sistemde bulunan suyu dolaşımını sağlayan 220 volt elektrik ile çalışan mekanik parçadır.

Kazan içerisinde ısınan sıvının tesisat içerisinde dolaşımı bu parça ile sağlanmaktadır. Devirdaim pompalarının geliştirilip üretilmesiyle tesisat boru çaplarında küçülme yaşanmış, geniş alanlara yayılmış tesisatın en uçlarına kadar bu parçanın kuvveti sayesinde sıcak suyun iletimi sağlanmaktadır. Isıtma sistemlerindeki tüm cihazların kalbi olarak nitelendirilir devirdaim pompası.

Sirkülasyon Pompası

Sirkülasyon Pompası

Sirkülasyon Pompası

Devirdaim pompası kombi cihazında bulunan birçok parça ile yakından bir ilişki kurmaktadır. Kombinin elektronik kartından çıkan sinyal ile görevine başlayan devirdaim pompası kombi ve petekler arasındaki suyun sürekli olarak hareket etmesini sağlamaktadır.

Arıza durumları ve sebepleri;

 • Sirkülasyon pompası 220 volt ile çalıştığı için elektronik karta gelecek olan voltaj ve akımın belirli bir oranda gelmesi gerekmektedir. İstenilen değerler altında ya da üstünde akım gelirse elektronik kart ya da sirkülasyon pompasında sorunlara neden olmaktadır.
 • Cihaza su basımında eğer cihazda hava birikimi olursa cihaz boğulacaktır. Peteklerden hava alımı yapılamaz ise sirkülasyon pompasının üst tapası sökülerek bu havanın dışarı atılması gerekmektedir.
 • Su hattı içerisinde (taş, toprak, vb) bulunan maddeler bazen sirkülasyon pompasının sıkışmasına yada kanatlarının kırılmasına neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda pompanın iç yatağının temizlenmesi, kırılma ya da bozulma varsa bu parçanın değiştirilmesi gerekmektedir.
sirkülasyon pompası 100tl

sirkülasyon pompası 100 TL

Firmamız WİLO ve GRUNDFOS markalı devirdaim pompalarını 100 TL’ye satmaktadır. Sıfır ve revizyonlu olarak 2 çeşit fiyat farkı vardır. Revizyonlu devirdaim pompası fiyatı 100 TL’dir.

6 Yorum: “Sirkülasyon Pompası

 1. Ben 6.katta oturuyorum ve su alt katlara göre az akiyor kombi ve sofpen iyi çalışmıyor yardımcı olursanız sevinirim.

  • Merhaba Hacı Bey, binaya depo yapılmalıdır. Hidrofor bağlanarak suyun yukarı taşınması kolaylaştırılmalıdır. İyi günler.

 2. Merhaba devirdaim pompası ateşleme bittikten sonrada devamlı çalışıyor hiç susmuyor çok elektrik yakarmı iptal etsek sadece ateşlemede çalışsa bir sorun olurmu. Nasıl iptal edebilirim kombim nitromix 28p

  • Merhaba Fatih Bey, sorunun çözümü için parametre ayarı yapılmalıdır. Uzman bir teknisyenin yapması gereken bir işlemdir. Eğer Ankara’da yaşıyorsanız bize 0312 360 99 19 numaralı servisimizi arayabilirsiniz. İyi günler.

 3. Kolay gelsin merkezi ısıtma sistemi bir binada oturuyorum kazan çalışırken kendiliğinden duruyor sebebi nedir

  • Merhaba Murat, Çok genel bir sorun, bakılmadan net olarak bir cevap veremeyiz. Ankara ilinde ikametgah ediyorsanız 0312 360 99 19 numaralı servisimizi arayın yardımcı olalım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir