Sirkülasyon Pompası, sistemde bulunan suyu dolaşımını sağlayan 220 volt elektrik ile çalışan mekanik parçadır.

Kazan içerisinde ısınan sıvının tesisat içerisinde dolaşımı bu parça ile sağlanmaktadır. Devirdaim pompalarının geliştirilip üretilmesiyle tesisat boru çaplarında küçülme yaşanmış, geniş alanlara yayılmış tesisatın en uçlarına kadar bu parçanın kuvveti sayesinde sıcak suyun iletimi sağlanmaktadır. Isıtma sistemlerindeki tüm cihazların kalbi olarak nitelendirilir devirdaim pompası.

Sirkülasyon Pompası

Devirdaim pompası kombi cihazında bulunan birçok parça ile yakından bir ilişki kurmaktadır. Kombinin elektronik kartından çıkan sinyal ile görevine başlayan devirdaim pompası kombi ve petekler arasındaki suyun sürekli olarak hareket etmesini sağlamaktadır.

Arıza durumları ve sebepleri;

 • Sirkülasyon pompası 220 volt ile çalıştığı için elektronik karta gelecek olan voltaj ve akımın belirli bir oranda gelmesi gerekmektedir. İstenilen değerler altında ya da üstünde akım gelirse elektronik kart ya da sirkülasyon pompasında sorunlara neden olmaktadır.
 • Cihaza su basımında eğer cihazda hava birikimi olursa cihaz boğulacaktır. Peteklerden hava alımı yapılamaz ise sirkülasyon pompasının üst tapası sökülerek bu havanın dışarı atılması gerekmektedir.
 • Su hattı içerisinde (taş, toprak, vb) bulunan maddeler bazen sirkülasyon pompasının sıkışmasına yada kanatlarının kırılmasına neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda pompanın iç yatağının temizlenmesi, kırılma ya da bozulma varsa bu parçanın değiştirilmesi gerekmektedir.

sirkülasyon pompası 100tl

Firmamız WİLO ve GRUNDFOS markalı devirdaim pompalarını 100 TL’ye satmaktadır. Sıfır ve revizyonlu olarak 2 çeşit fiyat farkı vardır. Revizyonlu devirdaim pompası fiyatı 100 TL’dir.

12 Yorum

 1. Haci

  Ben 6.katta oturuyorum ve su alt katlara göre az akiyor kombi ve sofpen iyi çalışmıyor yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevapla
  • Sarıkaya Teknik

   Merhaba Hacı Bey, binaya depo yapılmalıdır. Hidrofor bağlanarak suyun yukarı taşınması kolaylaştırılmalıdır. İyi günler.

   Cevapla
 2. Fatih

  Merhaba devirdaim pompası ateşleme bittikten sonrada devamlı çalışıyor hiç susmuyor çok elektrik yakarmı iptal etsek sadece ateşlemede çalışsa bir sorun olurmu. Nasıl iptal edebilirim kombim nitromix 28p

  Cevapla
  • Sarıkaya Teknik

   Merhaba Fatih Bey, sorunun çözümü için parametre ayarı yapılmalıdır. Uzman bir teknisyenin yapması gereken bir işlemdir. Eğer Ankara’da yaşıyorsanız bize 0312 360 99 19 numaralı servisimizi arayabilirsiniz. İyi günler.

   Cevapla
 3. Murat

  Kolay gelsin merkezi ısıtma sistemi bir binada oturuyorum kazan çalışırken kendiliğinden duruyor sebebi nedir

  Cevapla
  • Sarıkaya Teknik

   Merhaba Murat, Çok genel bir sorun, bakılmadan net olarak bir cevap veremeyiz. Ankara ilinde ikametgah ediyorsanız 0312 360 99 19 numaralı servisimizi arayın yardımcı olalım.

   Cevapla
 4. Serdar Öztürk

  Demirdöküm Nitromix kombim var tesisatım yeni fakat metraj uzunluğundan ve boru çaplarının ve köşelerin çok olduğundan en son peteğim kombi düşük ısılardayken ısıtmıyor kombiyi 45/50 dereceye aldığımda ısıtmaya başlıyor. Tesisatim için yapabileceğim bişey yok çünki evi hep kırmak gerekiyor. Peteklere termostat taktırdım ve kombiyi değiştirmeyi düşünüyorum. Verdiğim bilgiler ışığında size sorum şu. Demirdöküm markası haricinde Devirdaim pompası en güçlü kombi hangisi? E.C.A Proteus Premix Yoğuşmalı Kombi 30 kW 26.000 k/cal kombiyi tavsiye edermisini?

  Cevapla
  • Sarıkaya Teknik

   Merhaba Serdar Öztürk, kombi değişikliği yapmanıza gerek yok aslında sadece su aktarımını sağlayan sirkülasyon pompası değişimi ya da takviyesi yapılması gerekir. Kademesi yüksek pompa değişikliği ya da ilave pompa takviyesi yapılmalıdır. Daha detaylı bilgi için bize 0312 360 99 19 numaramı servisimizi arayın yardımcı olalım iyi günler.

   Cevapla
 5. Hakan KILIÇASLAN

  merhaba ariston kombi kullanıyorum..104 hatası veriyor (yetersiz dolaşım) pompadan kaynaklanıyor…uygun revizyonlu devirdaim pompası sizde mevcut mu?

  Cevapla
  • Sarıkaya Teknik

   Merhaba Hakan Bey, elimizde istediğiniz parça mevcuttur. 0312 360 99 19 numaralı servisimizi arayın yardımcı olalım.

   Cevapla
 6. taha

  kombimiz mutfakta dubleks evimiz 30.000 lik ariston fakat üst kat köşe odayı bir türlü ısıtamıyoruz su sıcak bir şekilde olaya ulaşamıyor . ne yapmamız gerekiyor acaba.

  Cevapla
  • Ankara Kombi Servisi

   Selam, sirkülasyon pompası takviyesi yapılabilir. 0312 360 99 19 numarayı arayın yardımcı olalım.

   Cevapla

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DMCA.com Protection Status