Standartlara Uygun Baca ve Temizliği

BACADER’in açıklaması ile standarda uygun olan bacalar ile zehirlenme oranları düşürülebilir. Türkiyede bir çok binanın eski olması ile birlikte kullanılan bacalardada türlü türlü sorunlar bulunmaktadır. Bu sorunlar karbonmonoksit zehirlenmesine neden olmaktadır. Karbonmonoksit zehirli bir gaz olup kandaki oksijen tutma oranını azaltarak ph yükselmesine yani asidik bir ortama neden olmaktadır. Kan içersine hızlı bir şekilde nüfus ederek ölümlü kayıplara neden olan bu gaz için bacagazı kontrolü ve temizliği hat safhada önem arz etmektedir. Bu işi yapacak kişilerin devlet tarafından belge verilmiş olup teknik bilgisi yüksek kişilere yaptırılmalıdır. Genellikle bulunan konumun itfaiye merkezinin yapmış olduğu bu iş kombi kullanıcılarına da dikkatli bir şekilde uyarımızı yaparak bilgilendireceğiz.

Standartlara Uygun Baca ve Temizliği

Standartlara Uygun Baca ve Temizliği

Son zamanlarda bacalı kombilerin kullanımının engellenmesi ile birlikte bu karbonmonoksit zehirlenmesinde azalmak gözükmektedir. Bacalı kombilerin çalıştırılması ve rapor verilmesi kesinlikle yasaktır. Bu işi yapan firmalar yüksek caydırıcı cezalara çarptırılmaktadırlar.

Karbonmonoksit kandaki oksijenlerin yerlerine bağlanarak boğucu özellik göstermektedir. Karbonmonoksit solunumda zorluğa neden olmaz sadece soluduğunuz havada oksijen değeri az ise kalıcı sorunlara neden olmaktadır.

Standartlara Uygun Baca ve Temizliği

Karbonmonoksitin belirtileri;

  • Tansiyonda değişmeler
  • Şiddetli baş ağrısı
  • Göğüsde daralma ve ritimsizlik
  • Kaslarda işlevselliğin azalması
  • Kusma
  • Gözde yanma ve sulanma

Bu tip belirtiler ile karşı karşıya kaldığınızda ortamda bulunan pencere ve kapıları açarak oksijenin bol miktarda bulunduğu bir ortama geçiş yapmaya çalışınız.

Standartlara Uygun Baca ve Temizliği

Daha fazla detayı öğrenmek için karbonmonoksit hakkında yazılan makalaler ve tezleri araştırabilirsiniz. Ayrıca evinizde ventlasyon, gaz kaçak alarmı gibi ufak detayları da göz ardı etmemenizi öneriyoruz. Sizlere daha kaliteli ve kalıcı bir hizmet verebilmek için teknik ekibimiz yıllık olarak periyodik bir şekilde seminerlere, eğitimlere ve testlere girmektedirler. Mesleki Yeterlilik ve TSE belgesine sahip olan firmamız garantili, güvenilir, hızlı, kaliteli servis anlayışı ile keçiörende alarko kombilere kombi servisi, kombi tamiri, kombi bakımı, kombi onarımı, kombi kart tamiri, kombi petek temizliği gibi hizmetleri kombi kullanıcılarına sunmaktadır.

Keçiörende oturup kombi sahibi iseniz kombinize bakım, tamir veya servis çağırmak istiyorsanız iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz. Size bir telefon kadar yakınız.

Standartlara Uygun Baca ve Temizliği


Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DMCA.com Protection Status