Ucuz Kombi ve Petek Bakımına Aldanmayın

Ucuz Kombi ve Petek Bakımına Aldanmayın
Ucuz Kombi ve Petek Bakımına Aldanmayın

Son zamanlarda site başlıklarında ve reklam başlıklarına “Kombi Bakımı 30 TL” “Petek Temizliği 130 TL” “Hem Petek Hem Kombi Bakımı 150 TL” gibi ucuz bakım fiyatları yazıyorlar.

Kombi ve Petek Bakımı Dolandırıcılığı

Örnekler üzerinden yola çıkarak bu kadar ucuza bakım yapılabilir mi bir inceleyelim.

Ankara’nın Keçiören semtinden arayan bir müşteri 30 TL‘lik kombi bakımı için Sincan’daki bakım yapan kişileri çağırdığını düşünelim. Sincan – Keçiören arası mesafe ortalama gidiş geliş 126,6 km en ucuz yakan arabanın 25 kuruş yaktığını düşünelim. Hesabını yaptığımızda bakım yapacak servis ekibinin yol masrafı 31,65 TL olacaktır. 30 TL’ye bakım yapan arkadaşın aracı su yakıyor sanırım.

petek temizlik ilacı

 

Petek temizliğine örnek ile açıklık getirilim. Yandaki ürün petek temizliğinde kullanılan ilaçlardan birisi internet’ten bir çok ürünü inceleyebilirsiniz. Orta kalitede bir ilaç minumum “25 TL” temizlenecek evin metre karesi yüksek ise bu ilaçtan 2 tane kullanılması gerekirkir yapılan işlemin bir mantığı olsun ettimi “50 TL“. Aynı şekilde temizlecek evin bulunduğu semt Keçiören olsun, Sincan’dan kalktığını düşünelim servisin onun maliyeti de oldu mu 31,65 TL. Toplam masrafı hesaplayalım şimdi; 50 TL + 31,65 TL=81,65 TL

Ortalama 20 kilogram ağırlığında olan petek temizleme aracını ve alet çantası yeri geliyor 4, 5 katlı binalara çıkartıp 1 saat vaktini ayırıp 30 40 TL kazanacam diye kimse bu kadar zahmete girmez.

Bazı kişiler düşük ücretle ilan açıp kombi kullanıcısının kombilerinde sorunlara neden olarak 30 TL yerine daha fazla ücret alma peşine düşerler. Piyasada bu kadar düşük ücretlere bakım işlemleri yapılmaz. Dikkatli olmakta fayda var.

Ucuz Kombi ve Petek Bakımına Aldanmayın

Cevap Bırakın

Lütfen Yorumunuzu Yazınız!
Lütfen Adınızı Buraya Yazın